Paralaxa
tři
12. října 2013
začátek v 9:09
paralaxa@chim.cz
Pražská městská podzimní pohodová denní (a večerní) šifrovací hra s originálními šiframi.

Reagovat do vlákna

ZALOŽIT NOVÉ TÉMA
SKRÝT FORMULÁŘ

Reakce na existující téma

Jméno:

Vlákno z diskuze

Tomáš 17. října 2013, 21:57

Já vím, že jsem asi dost velký šťoural, ale... Co by se stalo, pokud by se Pralinky okamžitě po příchodu do cíle rozhodly, že si zajedou pro bonusovou šifru? Já si pravidla vykládám tak, že příchod do cíle nekončí pro tým hru (zvlášť když je po něm bonusová aktivita), tedy tu možnost měli. Ale protože se pořadí počítá podle času vyluštěné šifry, tedy i bonusové, museli by se dostat na Petřín a vyluštit šifru rychleji než za 30 minut, aby jim to k něčemu bylo. Pominu-li, že ten přesun za 30 minut je asi nereálný, měli tuhle možnost? Nebo je výklad pravidel jiný?

Michal (Paralaxa) 18. října 2013, 7:13

Ahoj Tomáši,

původní záměr byl takový, že spolu s odesláním postupové SMS při příchodu do cíle tým vystupuje ze hry - tedy: zastavuje se mu čas, nemůže nikoho vyzvat ani být vyzván na souboj a nemůže již použít bonusovou šifru. Bod vystoupení ze hry (kromě zastavení času) se nám bohužel v praxi posunul až na čas zadání výsledku cílové aktivity organizátorem do systému. Tedy ano, pokud by si Pralinky dojely před plněním cílové aktivity na Petřín a vyřešily bonusovou šifru, hru by papírově vyhrály. Následovala by diskuze s organizátory, vysvětlení záměru pravidel a myslím, že bychom se všichni shodli na logičtějším vystoupení ze hry při příchodu do cíle.

Bonusová šifra má zvláštní status, není to vyloženě stanoviště, je to pouze prostředek pro časovou bonifikaci. Nezapočítává se do počtu vyřešených šifer a ani čas jejího vyluštění nehraje větší roli. Uznáváme, že bonusová šifra je novější než pravidla a není v nich tedy dopodrobna popsaná. Příští rok si na to dáme větší pozor a pravděpodobně ani nebudeme větší množství podobných prvků do hry dávat.

Petr (Paralaxa) 18. října 2013, 7:55

Ahoj,

musím opravit předchozí tvrzení.

Původně odesláním cílové sms se měl zastavit čas, a to na dobro, tedy včetně všech penalizací a bonusů. Tímto tedy tým přišel o možnost účastnit se soubojů a odevzdat bonusovou šifru. O tomto měl být před odesláním informován, což u týmů které jsem vítal v cíli jsem prováděl. Cedule totiž nebyla v tomto moc sdílná, což jsme objevili až dva dny před hrou a už jsme to nechtěli měnit. Jak moc byl v tomto poctivý Michal, to nevím.

Výsledek se opravdu lišil od plánu, ale pouze v tom, že tým bylo možné do zadání výsledků cílové aktivity stále vyzvat na souboj. Sám už ale (dle plánu) jiný tým vyzvat nemohl a ani bonusovou šifru odevzdat nešlo. Pralinky by tedy již bonus dostat nemohly.

Pokud by totiž odevzdání bonusové šifry šlo i v cíli (kdy byl zastaven čas), tým by se pak mohl v klidu vrátit na Petřín, v klidu vyluštit šifru a odeslat výsledek někdy před devátou večer. Čas by jim přitom už neběžel, takže by nebylo nutné spěchat. Souboje se pak zastavily, aby nedocházelo ke změnám v pořadí u týmů, které již skončily, abychom je mohli ještě před skončením hry vyhlásit.

SKRÝT FORMULÁŘ

Reagovat do vlákna

Jméno: